מה מיוחד במקרר יין

מקרר יין – מה מיוחד? מה לבחור?

ראוי לציין, שיינות נשמרים טוב יותר בטמפרטורה נמוכה, אוהב יין ישראלי, הנאלץ לטפח אנינות טעם באקלים חם שפוגע באיכות היין, זקוק למקרר יין. אם התחביב הרשמי שלכם זה יין טוב, וגם אם אתם רק אוהבים לשתות כוס יין עם הארוחה, כאן תגלו מה מייחד מקרר יין ומה צריך לדעת כדי לבחור מקרר יין טוב.

למה לא לאחסן יין במקרר הביתי?

הטמפרטורה הרצויה לאיחסון יין היא 15-18 מעלות, ואילו במקרר הביתי הטמפרטורה נמוכה מדי. משמעות הדבר היא שהיין יוגש כשהוא צונן יתר על המידה ושלאורך זמן טעמו יפגע. נועד לשבח את היין ולשמר את איכותו גם לשימוש מיידי וגם לאיחסון ארוך זמן.

מדוע שני אזורי קירור?

כדאי לרכוש מקרר יין בעל שני אזורי קירור, המאפשר איחסון יינות מסוגים שונים, שכן לא כל היינות זקוקים לאותה טמפרטורת הגשה ואחסון. מקרר בעל שני אזורי קירור מאפשר איחסון יינות שונים בתנאים הטובים ביותר עבורם.

מה הגודל של מקרר יין?

מקררי יין מגיעים במגוון של גדלים, ובהתאם משתנה נפח האחסון של כל מקרר. זאת אומרת, שיש מקררים שנועדו לאחסן 12 בקבוקי יין עד מקררים שניתן לאחסן בהם מאות בקבוקים. השאלה היא כמה בקבוקים אתם נוהגים היום להחזיק בבית, ועל כך יש להוסיף מקום נוסף אם תצטרכו בעתיד. כמובן שהגודל צריך להתאים למקום שאתם מייעדים לו בבית או לעסק. מקרר יין הוא מוצר חשמל שהוא גם רהיט, כמו מדיח. אתם יכולים לשלב אותו במטבח מתחת למשטח העבודה, או בסלון כחלק מהמזנון.

מה עוד צריך לדעת?

לחות – במקרר יין טוב תהיה בקרת לחות לשמירה על התווית ומניעת עובש בפקק השעם.

רעידות – אחד התנאים שיין דורש כדי לשמור על איכותו היא הימנעות מתזוזה, ולכן פותחה טכנולוגיה חדשה של קירור ללא מנוע, למניעת רעידות. יחד עם זה, חשוב לדעת שטכנולוגיה זו אינה מאפשרת קירור טוב בטמפרטורה שמעל 27 מעלות, ועל כן יש לוודא כי התנאים בביתכם מתאימים לכך.

עיצוב – מכיוון שמדובר ברהיט נוסף בבית, בוודאי כדאי לתת את הדעת לעיצוב החיצוני כך שישתלב עם המטבח שלכם או הריהוט בסלון.אז אם אתה חובב יין ואין באפשרותך לחצוב מרתף יינות מתחת לדירה, אתה זקוק למקרר יין. מקרר יין מעניק את התנאים האידיאליים המסייעים לשימור איכות היין לאורך זמן, ומאפשר להגיש יין בטמפרטורה שלא תפגע בטעמו. כך תוכל ליהנות מאנינות טעם בביתך, ואף להוסיף חן לריהוט בבית עם מקרר יין מנירוסטה בעיצוב אצילי ומיוחד.

למאמר בנושא, האסתיטקה של הנירוסטה לחץ כאן